Aplikacja dla chorych na raka płuca

Polska Grupa Raka Płuca stworzyła aplikację wspierającą chorych przed przystąpieniem do leczenia, w jego trakcie oraz po powrocie do domu – PulmoInfo.

Dzięki PulmoInfo pacjenci mogą krok po kroku śledzić przebieg swojego leczenia w zależności od stadium choroby, w którym się znaleźli. Dowiadują się także, jak dbać o siebie w czasie rehabilitacji.

Zawiera ona szereg informacji, m.in. na temat badań i zabiegów wykonywanych w procesie terapeutycznym, dostępnych form leczenia czy przydatne adresy fundacji, stowarzyszeń i ośrodków antynikotynowych oraz poradni udzielających pomocy w zakresie medycznym, rehabilitacyjnym, pielęgnacyjnym i psychologicznym. Aplikacja PulmoInfo jest więc źródłem wiedzy nie tylko dla osób chorujących na raka płuca, ale także ich rodzin.

Narzędzie wsparte jest praktycznymi filmikami i wypowiedziami ekspertów.

Jak zapowiedział Radosław Pancewicz, konsultant PolGRP, w kolejnych odsłonach planowane są nowe moduły, takie jak odpowiedzi na najczęstsze pytania pacjentów. Korzyścią z korzystania aplikacji jest w przypadku chorego większe poczucie kontroli nad przebiegiem procesu leczenia, a w przypadku lekarza – skrócenie czasu trwania konsultacji.

PulmoInfo można pobrać bezpłatnie na platformach Apple (iTunes) i Google (Google Play), a wkrótce także na 28 infokioskach ustawionych w oddziałach torakochirurgicznych w całej Polsce.