Agata Buzek z przekazem dla dzieci chorych na raka

W ramach zaangażowania w kampanię „Wciąż jestem tym, kim byłem”, organizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Agata Buzek opowiedziała o swoich doświadczeniach wynikających z przebytej w dzieciństwie choroby. Jej świadectwo pomaga zrozumieć, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i akceptacji dla przechodzących leczenie onkologiczne, zarówno w trakcie, jak i po jego zakończeniu. Przedstawiamy poruszający film z udziałem aktorki.

Kampania „Wciąż jestem tym, kim byłem” ma na celu podkreślenie, jak ważna dla ozdrowieńców jest postawa otoczenia względem nich. Psychika dziecka odgrywa bardzo istotną rolę w procesie leczenia i powrotu do normalnego życia po chorobie. Rozmowa z aktorką, u której w wieku ośmiu lat wykryto ziarnicę złośliwą, daje wgląd w emocje, jakie towarzyszą chorym i powracającym do zdrowia.

– W obliczu nowotworu ludzie czują się bezradni. Oczywiście, że choroba zmienia i przeżycia tak ekstremalne wpływają na człowieka. Często jest tak, że otoczenie boi się tych zmian. Boi się, że ktoś po chorobie będzie już kompletnie inny. A to nieprawda, człowiek pozostaje tym samym człowiekiem, ma te same marzenia, pragnienia… – podkreślała w trakcie nagrania Agata Buzek.

Rozmowa z aktorką to kolejny element kampanii „Wiąż jestem tym, kim byłem”. Wcześniej mieliśmy możliwość usłyszeć ją w roli lektorki w animacji poświęconej Zosi, dziewczynce która dzięki obecności i wsparciu najlepszej przyjaciółki, pokonuje strach i smutek związany z chorobą.

Wywiad z Agatą Buzek dostępny jest pod linkiem: http://bit.ly/agatabuzek

scenariusz: Wojtek Sroczyński

zdjęcia i montaż: Maciej Pruszyński