12 maja – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej (12 maja) lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia życzą wszystkim  pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym wytrwałości, siły, a przede wszystkim zdrowia, które jest wartością nadrzędną, nie tylko w czasach pandemii. 

Dziś pielęgniarki i położne stanowią w Polsce jedną z najliczniejszych grup zawodowych, a praca jaką wykonują wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji, ale także wyjątkowego poświęcenia i oddania. O sukcesie w zawodzie decyduje profesjonalizm, wrażliwość, umiejętność współodczuwania oraz zrozumienia człowieka w jego cierpieniu.

– Zawód pielęgniarki i położnej, czego świadkami jesteśmy na co dzień, to wyjątkowo odpowiedzialna misja. W czasach pandemii nabrała ona jeszcze wymowniejszego znaczenia. Wymaga zaangażowania, cierpliwości, empatii, troskliwości, ogromnego wysiłku, ale przede wszystkim odwagi, bez której walka na pierwszej linii frontu nie byłaby możliwa. Wszystkim pielęgniarkom i położnym życzymy satysfakcji z pracy oraz tego, aby ich grupa zawodowa została doceniona w polskim systemie ochrony zdrowiamówi Bożena Janicka.