Weź się zbadaj!

W najbliższy weekend 3-4 lutego 2018 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się inauguracja kampanii społecznej Piękna, bo Zdrowa 2018 promująca profilaktykę w walce z nowotworami. Panie będą mogły na miejscu bezpłatnie wykonać badanie cytologiczne oraz badanie w kierunku obecności genotypów 16 i 18 wirusa HPV. W akcję włączyły się m.in. Olga Borys, Kasia Cerekwicka, Julia Wieniawa czy Agnieszka Więdłocha.

 

Głównym celem akcji jest zachęcanie kobiet do profilaktyki w walce z nowotworami ze szczególnym naciskiem na cytologię.

Przez cały weekend od 9:00 do 21:00 każda kobieta, bez względu na wiek, będzie mogła bezpłatnie wykonać badanie cytologiczne oraz badanie w kierunku obecności genotypów 16 i 18 wirusa HPV. Na badania nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy przyjść do cytobusa przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Dodatkowo, wychodząc z cytobusa, każda z pań otrzyma upominek w postaci kosmetyków i będzie mogła przejść do mobilnego salonu piękności firmy Inglot oraz bezpłatnie skorzystać z porad wizażowych.

W sobotę 3 lutego w godzinach między 10.00 -13.00 gośćmi specjalnymi wydarzenia będą ambasadorki kampanii. W obecnej IX edycji są to: Olga Borys, Kasia Cerekwicka, Julia Wieniawa, Agnieszka Więdłocha, Nicole Sochacki-Wójcicka (@mamaginekolog) oraz założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości Ida Karpińska.