„Tarczyca – otocz ją opieką”

Patronat

Choroby tarczycy aż 9-krotnie częściej dotykają kobiety niż mężczyzn. Tymczasem tarczyca odpowiada za metabolizm całego organizmu, co jest szczególnie istotne właśnie dla nich. Właśnie rusza kampania edukacyjna, której ambasadorką została Katarzyna Dowbor zmagająca się z autoimmunologiczną chorobą Gravesa-Basedowa. Wsparcia udzieliły również Maffashion, która cierpi na niedoczynność tarczycy oraz Monika Pyrek i Marta Dyks chorujące na Hashimoto.

Celem kampanii „Tarczyca – otocz ją opieką” ma podnieść poziom wiedzy na temat chorób tarczycy, ich diagnozowania oraz profilaktyki zarówno w terapiach farmakologicznych jak i najnowszych możliwościach chirurgii endokrynologicznej. W jej ramach zaplanowano m.in. spotkania dla pacjentów oraz lekarzy w wybranych miastach, między innymi we Wrocławiu, Krakowie oraz Poznaniu.

Powstała także strona internetowa tarczyca.com.pl, która zawiera szereg informacji m.in. na temat kampanii, chorób tarczycy, objawów czy metod jej leczenia. Znaleźć na niej można również mapę ośrodków specjalizujących się w zabiegach operacyjnych tarczycy, z wykorzystaniem śródoperacyjnego neuromonitoringu nerwów krtaniowych. Zapraszamy!

Na facebookowym profilu (facebook.com/Tarczycaotoczjaopieka) będą zamieszczane informacje o wszelkich wydarzeniach organizowanych w ramach kampanii.

Do udziału w kampanii zostały zaproszone także inne, znane i wyjątkowe kobiety, które również borykają się z chorobami tarczycy i zdecydowały się wesprzeć kampanię „Tarczyca – otocz ją opieką” w mediach społecznościowych. Zdjęcia zostaną udostępnione bezpośrednio na naszym profilu. Zapraszamy też do śledzenia zaangażowanych profili: @Maffashion @MartaDyks @niedoczynna @Joannatrenerkazdrowejdiety @doktormagda.