Szkolenia z praw pacjenta

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta organizuje szkolenia dla Dyrektorów Szpitali i Pełnomocników ds. Praw Pacjenta. Podczas spotkań poruszane będą zagadnienia dotyczące prowadzonych postępowań, przykłady problemów z jakimi pacjenci zgłaszają się do Biura, będzie także mowa o roli Pełnomocnika ds. Praw Pacjenta w placówce medycznej.

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich rozpoczyna kolejny cykl szkoleń prowadzonych przez ekspertów Biura. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce w Starostwie Powiatowym w Piasecznie w dniu 13 września w godzinach 10:00-14:00 przy ul. Chyliczkowskiej 14. Kolejne natomiast w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 33, 15 września również w godzinach 10:00-14:00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 września 2017 r.

Szkolenia są odpowiedzią na zgłoszenia przedstawicieli środowisk medycznych, aby przybliżyć im praktyczne aspekty związane z pracą Rzecznika Praw Pacjenta. Na podstawie przykładowych problemów z jakimi pacjenci zgłaszają się do Biura, przyjrzymy się im wspólnie formułując wnioski
i szukając rozwiązań. Spotkania mają być także okazją do wymiany poglądów na temat roli Pełnomocnika ds. Praw Pacjenta w Szpitalu.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W SZKOLENIU:

Należy przysłać do Wydziału Dialogu Społecznego i Komunikacji pocztą elektroniczną na adres: edukacja@bpp.gov.pl W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestnika, stanowisko, kontakt telefoniczny oraz mailowy.

W razie pytań proszę dzwonić: (22) 532 82 17.

Źródło: www.bpp.gov.pl