Karta Seniora dla Jacka Wszoły i Wirginii Szmyt DJ Wikii!

Wyjątkowe, symboliczne egzemplarze Ogólnopolskiej Karty Seniora podczas uroczystego spotkania w Kinie Muranów otrzymała Wirginia Szmyt DJ Wika – Ambasadorka Głosu Seniora i najstarsza didżejka w Polsce oraz Jacek Wszoła – polski lekkoatleta i złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku.

Podczas spotkania nowi Ambasadorowie Ogólnopolskiej Karty Seniora opowiedzieli o łamaniu stereotypów, kształtowaniu i utrwalaniu wśród seniorów aktywnej postawy oraz o tym, że wiek nie powinien stanowić przeszkody w realizowaniu własnych pasji. Ich zdaniem tylko od nas zależy, jak wyglądać będzie jesień naszego życia. Nie należy wsłuchiwać się w krążące negatywne przekonania o seniorach, bo sami określamy, czym dla nas jest wiek 60+.

Na spotkaniu obecny był Pełnomocnik Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dr n. pr. Marek Woch oraz Radna Izabela Skonecka, która opowiedziała, dlaczego Gmina Konstancin-Jeziorna zdecydowała się przystąpić do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora.

„Zachęcamy wszystkich Seniorów 60 + do korzystania z Ogólnopolskiej Karty Seniora, która jest programem bezpłatnym i bezterminowym. Kartę można otrzymać w biurze Stowarzyszenia Manko, al. Słowackiego 46/30 w Krakowie lub poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.glosseniora.pl i wysłanie go pocztą tradycyjną. Dodatkowo, w miastach partnerskich Karty wydawane są w wyznaczonych do tego Urzędach, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, Klubach Seniora oraz podczas targów i wydarzeń dla seniorów” – zachęca Łukasz Salwarowski – prezes Stowarzyszenia MANKO i Redaktor naczelny Głosu Seniora.

Program Ogólnopolskiej Karty Seniora skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i chcą skorzystać ze zniżek w prawie 900 punktach, instytucjach oraz ośrodkach zdrowia w całej Polsce. W ramach projektu Miasto Przyjazne Seniorom Stowarzyszenie MANKO ściśle współpracuje z ponad 46 miastami i gminami w całej Polsce, w których seniorzy mogą wyrobić lokalną edycję Karty w wyznaczonych do tego urzędach. Swoją Kartę posiada już prawie 100 tysięcy seniorów.

Program Ogólnopolskiej Karty Seniora wspierają nasi Ambasadorowie: Krzysztof Zanussi, Helena Norowicz, Aleksander Doba, Urszula Szczurek, Maria Pstrong, Tadeusz Ferenc.