O zdrowiu seksualnym na festiwalu

W Lubniewicach (woj. Lubuskim) trwa właśnie I Festiwal Michaliny Wisłockiej – wydarzenie zarówno kulturowe, jak i naukowe promujące zdrowie seksualne.

W ramach festiwalu, który potrwa do 9 lipca, odbędzie X Ogólnopolska Debata o Zdrowiu Seksualnym z udziałem ekspertów z całego kraju. Prof. Izdebski z Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Warszawskiego zapowiedział, że przedstawi najnowsze wyniki badań na temat zachowań seksualnych Polaków.

Naukowym rozważaniom towarzyszyć będzie szereg imprez kulturalnych: = koncerty Ani Dąbrowskiej, Marii Sadowskiej, Krzysztofa Daukszewicza i Przemysława Raminiaka. Przewidziany jest również plenerowy pokaz filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, spektakl teatralny „Paryż i Ty” oraz spotkania autorskie z twórcami kultury i lekarzami – specjalistami kardiologii, psychiatrii, ginekologii i edukacji seksualnej.

Mijesce Festiwalu wybrano nie przypadkowo to właśnie w Lubniewicac  podczas pobytu wakacyjnego Michalina Wisłocka przeżyła swą wielką miłość i tu w 1978 roku postanowiła napisać książkę Sztuka kochania, która stała się bestsellerem – sprzedano ją  7 mln egzemplarzy.

Podczas festiwalu odbędą się spotkania z autorami książek, które w różnorodny sposób ujmują tematykę seksualności: dr. hab. Januszem L. Wiśniewskim (autorem m.in. „Samotności w sieci”), seksuologiem dr Andrzejem Depko („Chciałabym, chciała… O czym Polki marzą w łóżku”) oraz Violettą Ozminkowski – autorką książki „Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki”.

Przewidziano również warsztaty edukacyjne, w tym warsztaty kulinarne z Dawidem Szkudlarkiem, zwycięzcą programu TOP CHEF, oraz warsztaty muzyczne (jazzowe) i warsztaty dla dzieci.

Organizatorami Festiwalu Michaliny Wisłockiej są Urząd Miasta w Lubniewicach oraz Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Warszawski, Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników oraz Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego oraz firma Polpharma.

 Źródło: PAP