Bezpłatne szkolenie na opiekuna medycznego

W ostatnich latach znacząco wzrasta zapotrzebowanie na osoby wykwalifikowane w branży usług opiekuńczych. Fundacja Inicjatyw Społecznych I Rozwoju Przedsiębiorczości wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców w Polsce i za granicą proponuje kursy w zawodach:

Po uzyskaniu kwalifikacji opiekuna medycznego lub asystenta osoby niepełnosprawnej Fundacja zapewnia możliwość podjęcia pracy zarówno na rynku lokalnym, jak i europejskim.

Dlaczego warto zrealizować jeden z wybranych kursów?

Podczas szkoleń nabędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności do np. do udzielania pierwszej pomocy w sytuacji różnorakich zagrożeń, porozumiewania się z różnymi grupami społecznymi: niepełnosprawnymi (język migowy), starszymi, obcokrajowcami (j. niemiecki – branżowy). Znacząca część kursów poświęcona jest także zagadnieniom związanym z działalnością asystenta i instytucji wsparcia osoby niepełnosprawnej, zależnej, działalności gospodarczej w świadczeniu usług opiekuńczych a także psychologii, socjologii, polityki społecznej.

Uczestnicy obydwu kursów mają okazję odbyć osobisty trening psychologiczny, którego celem jest nabycie pożądanych postaw i przekonań umożliwiających optymalne wykonywanie pracy w tym zawodzie.

Projekt skierowany dla osób bezrobotnych, biernych zawodowo (które nie uczą się w trybie dziennym i nie pracują) oraz mają do 29 lat z powiatów: m. Poznań, poznański, średzki, szamotulski, obornicki, śremski, grodziski, wrzesiński, gnieźnieński, nowotomyski, międzychodzki.

Ważne:

Wymagane wykształcenie średnie.

Liczba godzin zajęć teoretycznych i praktycznych 364 i 465 h plus praktyka zawodowa

Stypendium szkoleniowe (660 zł netto mies.)

1-2 miesiące płatnego stażu w wybranej przez siebie firmie (1200 zł netto mies.)

Zwrot kosztów dojazdu lub zamówiony bus dla grupy

Ubezpieczenie

Kursy odbywają się w firmie Szkoleniowiec, ul. Obornicka 274.

Więcej informacji: tel. 518-328-530 i 608-625-551

Email: rekrutacja@fundacjainicjatyw.pl