Aplikacja Zdrowa Mama

Aplikacja „Zdrowa Mama” dedykowana kobietom w ciąży oraz kobietom planującym ciążę jest uzupełnieniem portalu dla kobiet w ciąży i młodych rodziców w Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej.

 

Aplikacja podpowie każdej zainteresowanej kobiecie jak powinna się żywić, aby dostarczyć wszystkich niezbędnych składników sobie i swojemu dziecku. Ważnymi elementami merytorycznymi są treści dotyczące ciążowych kontrowersji i mitów żywieniowych, czy suplementacji, które niejednokrotnie mogą sprawiać ciężarnym problem w momencie pozyskiwania informacji z różnych, często niespójnych źródeł.

Aplikacja zwraca uwagę na rolę aktywności fizycznej w czasie ciąży, proponuje przydatny słowniczek pojęć żywieniowych i ciążowych, a także planner zakupów.

Najważniejszym elementem aplikacji jest kalkulator przyrostu masy ciała, który w przejrzysty sposób wizualizuje kolejne tygodnie ciąży pod kątem przybierania na wadze. Pomaga on w stosowaniu prawidłowego żywienia przez matkę, co bezpośrednio przekłada się na rozwój i zdrowie dziecka. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android.